Ręczny czy elektryczny – jaki laktator wybrać?

Kobiety będące w ciąży, szczególnie pierwszy raz, często się zastanawiają czy będą mogły karmić piersią. Część mam od samego początku podejmuje decyzję o karmieniu za pomocą butelki. Bez względu na podejmowane decyzje, jeśli mama chce dostarczyć swoje mleko maluchowi, niezbędny w tym będzie laktator.

Są to urządzenia służące do odciągania pokarmu z piersi. W zależności od potrzeb, do dyspozycji są dwa rodzaje laktatorów: ręczny i elektryczny.

1. Medela – laktator ręczny

To odciągacz, który sprawdzi się w podróży lub jako zastępstwo laktatora elektrycznego. Posiada dwa tryby pracy, w zależności od potrzeb: ssanie szybkie i płytkie oraz wolne i głębokie.

2. Medela – laktator elektryczny

Wachlarz odciągaczy do wyboru jest dość spory. System pracy odwzorowuje naturalne ssanie dziecka. W zależności od modelu, firma proponuje dodatki, pomagające wspomóc proces odciągania pokarmu. Jedyną firmą, która pozwala dobrać rozmiar lejka do brodawki jest właśnie Medela laktator, który jest indywidualnie dostosowany do każdej karmiącej mamy. W wypadku odciągaczy elektrycznych, możliwy jest zakup również opcji odciągania na dwie piersi.

Laktatory to świetna opcja dla mam, które chcą wrócić do pracy, ale nie chcą zrezygnować  z karmienia dziecka własnym mlekiem. Naukowcy podkreślają, jak ważną rolę odgrywa mleko mamy w prawidłowym rozwoju malucha. To najlepszy sposób karmienia minimum do szóstego miesiąca życia. Posiadanie laktatora pozwala mamie zaopatrzyć się w zapas mleka na cały dzień. Wybierając elektryczny, odciąganie mleka pozwala zaoszczędzić sporo czasu.