Problemy z erekcją w młodym wieku – jakie są możliwe przyczyny?

Erekcja z problemami

Erekcja z problemami – to zagadnienie, o którym obecnie mówi się i pisze bardzo dużo. Temat powoli przestaje być wstydliwy, krępujący i żenujący. Erekcja, to jeden z wielu mechanizmów fizjologicznych występujących w organizmie. Jak każdy inny może zacząć szwankować i nie ma powodu, by nie omawiać tego tematu. Kłopoty z erekcją są udziałem bardzo wielu mężczyzn na świecie. Dają się przede wszystkim we znaki mieszkańcom krajów wysoko rozwiniętych. Dzieje się tak, ponieważ w krajach tych najczęściej występują choroby cywilizacyjne, a to one są najczęstszą przyczyną kłopotów ze wzwodem. Kłopoty tego rodzaju są najczęściej udziałem mężczyzn w wieku średnim i dojrzałym. Właśnie wtedy rozwijają się lub są w pełni rozwinięte schorzenia ogólnoustrojowe objawiające się zaburzeniami erekcji. Należą do nich nadciśnienie, nadwaga, miażdżyca, choroba wieńcowa, cukrzyca i otyłość.

Problemy z erekcją w młodym wieku

Młodzi mężczyźni, którzy nie ukończyli jeszcze 26 roku życia, teoretycznie nie powinni mieć kłopotów ze wzwodem. Są przecież młodzi, silni, zdrowi i witalni. Procesy starzenia nie doszły jeszcze u nich do głosu, a i choroby cywilizacyjne jeszcze u nich nie występują. Ich organizmy są silne i doskonale radzą sobie z niekorzystnymi dla zdrowia czynnikami zewnętrznymi. Mimo to, także u młodych mężczyzn występują kłopoty z erekcją. Kłopoty tego typu miewają nawet nastolatki. Dlaczego?

Możliwe przyczyny kłopotów z erekcją u mężczyzn w młodym wieku

Podczas gdy u panów w wieku średnim i starczym za problemy z erekcją odpowiadają przyczyny organiczne, u mężczyzn w młodym wieku, kłopoty tego rodzaju uwarunkowane są przyczynami psychicznymi. U młodych mężczyzn mówimy o psychogennych kłopotach z potencją. Kłopoty te są skutkiem przeżywanych napięć i stresów, które rzutują na nie w pełni dojrzałą sferę seksualną. U młodych mężczyzn następuje blokada erekcji ze względu na przeżywane emocje. Emocje te mogą być związane z obawą przed niewykazaniem się przed partnerką oczekiwaną formą i umiejętnościami. Początkujący mężczyźni w seksie są przekonani, że od razu powinni być najlepsi, bo tylko tak zdobędą uznanie i szacunek swoich partnerek. Erekcja u młodych mężczyzn blokowana jest także przez lęk przed zapłodnieniem i wczesnym ojcostwem. Młodzi mężczyźni obawiają się także chorób wenerycznych, a w szczególności zarażenia się wirusem HIV.

Więcej informacji  na https://www.aptekakamagra.pl/

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *